Emlakçılara Yatırım Ağı Tanıtıldı

14 Eylül 2019 tarihinde Denizli Esnaf Sarayı’nda; Yatırım Ağı kurucusu Özgür Keysan ve Denizli Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Hakan Arslan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, Yatırım Ağı’nın hizmete sunduğu 3 boyutlu emlak modellerinin tanıtım sunumundan sonra Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik ve Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Toplantı 150’ye yakın emlak firması ve çalışanları tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Toplantıya ev sahipliği yapan Özgür Keysan Yetki Belgesi’nin bütün emlakçılara hayırlı olması dileklerinden sonra Yatırım Ağı’nı genel çerçevede emlakçılara tanıttı. Şirketimizin çalışma mantığından, 3 boyutlu emlak modellerinin emlakçılara sağladığı kolaylıklara kadar birçok konuda bilgilendirmeler yapan Özgür Keysan, emlakçıların Yatırım Ağı’yla ilgili sorularını cevapladı. Yeni ve daha önce hiç kullanılmamış olan 3 boyutlu emlak modelleri emlakçılar tarafından ilgiyle karşılandı. Sunum bittikten sonra Özgür Keysan’a plaketini takdim eden Oda Başkanı Arslan ve yönetim kurulu üyeleri, Yatırım Ağı’nın Denizli’den çıkan bir proje olması sebebiyle desteklerini sonuna kadar sürdüreceklerini söylediler.

Yetki Belgesi Bilgilendirilmesi Yapıldı

Yatırım Ağı sunumundan sonra, 5 Haziran 2018’de uygulamaya koyulan ve 5 Aralık 2019 tarihine kadar geçiş süreci olan Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik’le ilgili bilgilendirmeleri yapan Denizli Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Arslan, emlakçılık mesleğini icra etmede sınırlandırmalar getiren Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi’nin 5 Aralık tarihine kadar alınması gerektiğinin altını çizdi. 5 Aralık tarihinden sonra Yetki Belgesi olmayan emlakçıların satış pazarlama yapamayacağını, yapanların ise cezai yaptırıma maruz kalacağını belirterek meslektaşlarını uyardı.

Emlakçıların Yetki Belgesi hakkında sorularını yanıtlayan Arslan, emlakçılık mesleğine yeni bir dönemin geldiğini artık eski usullere göre satış ve pazarlama yapılamayacağının altını çizdi.